شرکت بازرگانی اعتماد همراه شهریار (رماتل)

شیائومی Mi10

2611/1398

خلاصه

فروش تمام موجودی گوشی شیائومی Mi10 در دقایق اول موبایل اعتماددیروز نخستین گوشی هوشمند جهان با تراشه‌ی اسنپدراگون ۸۶۵ با نام شیائومی می ۱۰ به‌طور رسمی عرضه شد. طبق آمار رسمی منتشر شده توسط شیائومی، کل موجودی این پرچم‌دار جدید در عرض تنها یک دقیقه به فروش رفت. مجموع درآمد حاصل شده از این فروش ۲۰۰ میلیون یوآن (۲۸/۶۵ میلیون دلار) بوده است. با این حساب احتمالا در دور اول فروش این گوشی، ۴۲ هزار الی ۵۰ هزار واحد موجود بوده‌اند.

شیائومی می ۱۰ پرو نیز قرار است در روز ۱۸ فوریه (۲۹ بهمن) عرضه شود. باتوجه به استقابل عالی از نسخه‌ی معمولی انتظار می‌رود نسخه‌ی پرو نیز با استقبال مشابهی از سوی کاربران مواجه شود.

لی جون (Lei Jun)، مدیرعامل شیائومی، دیروز در مصاحبه‌ای اعلام کرد: «برنامه‌ریزی جهت عرضه‌ی این گوشی‌ها از یک ماه پیش و با دقت انجام شده و موجودی محصول در هنگام عرضه کافی بوده است؛ اما باتوجه به تأخیر در بازگشایی کارخانه‌ها در ماه فوریه به‌علت بحران ویروس کرونا، طی یک تا دو هفته‌ی آینده با کمبودهایی مواجه خواهیم بود.»

این روزها رقابت در بازار گوشی‌های هوشمند بسیار تنگاتنگ است؛ به همین خاطر کوچک‌ترین اخلال در فرایند تولید می‌تواند مشکلات بزرگی رقم بزند. البته شیوع ویروس مرگبار کرونا نه فقط شیائومی بلکه نام‌های بزرگ دیگری مثل اپل، سامسونگ و هواوی را هم با مشکل مواجه کرده است.

نظرات
ارسال نظر

  • 021-65502004
  • 021-65502005
  • 021-65502006
  • تهران شهرک اندیشه ابتدای فاز 1 پاساژ ارم بلوک A طبقه سوم واحد 14 شرکت بازرگانی اعتماد همراه شهریار